Hledáme pracovníky na tyto pozice:
Klikněte na názvy pozic pro více informací...

CO VYRÁBÍME

ŘEZIVO

Vyrábíme čerstvé jehličnaté řezivo podle přání a objednávek našich zákazníků, na nejmodernější technologii, obsluhované zkušenými pracovníky naší společnosti.

  • konstrukční stavební řezivo
  • lamely pro lepené vazníky
  • polotovar pro výrobu KVH a hoblování
  • středové vrstvy pro výrobu dřevěných podlah a desek
  • řezivo pro výrobu palet a obalů
  • speciální rozměry na přání zákazníka

Naše technologie na nejvyšší evropské úrovni dosahují těchto maximálních možných rozměrů řeziva:

ROZMĚR A: 150 mm
ROZMĚR B: 300 mm

Pro speciální rozměry se prosíme na nás obraťte prostřednictvím kontaktního formuláře nebo telefonického kontaktu:
+420 477 074 211

FRÉZOVINA

Dřevěný odpad vznikající při příjmu kulatiny do našeho závodu. Jedná se o směs kůry a dřevěných částí z redukce kořenových náběhů. Běžný je i obsah inertního materiálu.

KŮRA

Kůra vzniká odkorněním kmenů před samotnou výrobou řeziva. Kůra není dále nijak upravována a je tedy vhodná k dalšímu třídění, drcení či mulčování.

PILINA

Piliny vznikají při pořezu syrové, jehličnaté, odkorněné kulatiny. Jsou vhodné k výrobě pelet, briket, deskových materiálů, WPC prvků, cihel. Využitelné jsou i pro spalování, či podestýlku zvířat.

ŠTĚPKA

Dřevní štěpka, vzniká jako vedlejší produkt při zpracování dřeva či cíleným drcením dřevních částí.
Ze 100 % je od nás odebírána papírnou Mondi Štětí a.s.

CERTIFIKACE

Otázka udržitelnosti je důležitým aspektem přírodních a obnovitelných surovin, jako je dřevo. Vlastníci a vedení společnosti LABE WOOD s.r.o. si plně uvědomují důležitost udržitelného a ekologicky zdravého lesního hospodářství, proto se zavazují uplatňovat a udržovat požadavky spotřebitelského řetězce lesních produktů v rámci pravidel PEFC a FSC®.

Společnost je tak držitelem certifikátů podle obou standardů. Jsme tak schopni na vyžádání nabídnout výrobky s certifikátem FSC® nebo PEFC

Krom toho, že používáme pouze dřevo z udržitelně obhospodařovaných lesních oblastí, zpracováváme ekologickým způsobem i zbytky z dřevařské výroby jako štěpku, pilinu a kůru. Štěpka je kompletně využita k výrobě papíru ve vedlejším závodě Mondi Štětí a.s. a pilina a kůra je využívána k výrobě ekologických druhů paliv nebo přímo spalována k výrobě zelené elektřiny a tepla.

KONTAKTUJTE NÁS, OZVEME SE VÁM ZPĚT

Bližší informace o zpracovávání Vašich osobních údajů pro účely kontaktního formuláře naleznete ZDE.